Branislav Ballon

tatrami.sk

adresa projektu: tatrami.sk

Základný popis

Projekt vznikol ešte za študentských čias v spolupráci s mojim bratom a našimi priateľkami. Hlavnou myšlienkou bolo vytvorenie nezávislého portálu pre Tatry. V roku 2019 prešiel portál kompletným redesignom. Aktuálne portál obsahuje: mapu s POI, turistické trasy, zaujímavosti, podujatia, lyžiarske tredická, aquaparky a iné...

Portál bol vybudovaný od základu a prešiel postupnými zmenami. K tým novším patrí nové logo a celkový rebrand. V súčasnoti sa snažíme nadväzovať spolupráce so šikovnými turistami, pre budovanie kvalitného obsahu.

Design a logo

Logo v sebe skrýva viac odkazov: hory, srdce, slnko, bod na mape. Tatrami časti loga.

Farebná paleta designu vychádza z predpokladu, že na stránke sa nachádza veľa obrázkov a máp. Preto som zvolil biely layout s farebnými prvkami a indikátormi. Pri designovaní som použil obľúbené opensourcové grafické nástroje Gipm a Inscape.

Použité technológie

Medzi hlavné technológie patria: CodeIgniter 3 (PHP), jQuery, OpenLayers, Leaflet, LESS, Bootstrap 4, NPM ako task runner. Ide o PHP aplikáciu so server-side renderingom, ktorá využíva MVC architektúru. Mapy a turistické trasy využívajú knižnice OpenLayers a Leaflet s ktorými pracujeme vo vanilla JS.

Srdcom aplikácie je PHP framework CodeIgniter, ktorý sa stihol medzičasom vyvinúť z verzie 2 na verziu 3. Ide o framework s malým "footprintom", no o to je tento framework ohybnejší. Sú v ňom iplementované integrácie na rôzne API (počasie a podobne).

CSS sú generované z preprocesora LESS s využitím BOOTSTRAP 4. Na transpiláciu LESS, minifikáciu CSS a JS používame NPM ako task runner. Na optimalizáciu času načítania stránky sme použily lazy loading na obrázky.

Sociálne média

K portálu sme založili aj informačné kanály - instagram a facebook.

Ukážky z aplikácie

Mapa

tatrami.sk ukážka mapa

Sekcie

tatrami.sk ukážka sekcie

Mobil a navigácia

tatrami.sk ukážka mobil

Admin

V aplikácii máme samozrejme aj administračné rozhranie na správu obsahu: tatrami.sk ukážka admin rozhranie